Takvim

21.09.2020 – 1. Gün (Esenyurt BİLSEM ve Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi):

Tanışma

Açılış

Ara Öğün

Gezegenin Eşikleri ve İklim Değişikliği – DENİZ DİNÇEL & ÖZGE ÖNEY (Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı)

Öğle Yemeği

Filogenetik – DR. ÖĞR. ÜYESİ ÇAĞATAY TARHAN (İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi)

Ara Öğün

Bitki Biyoteknolojisi – DOÇ. DR. NESLİHAN TURGUT KARA (İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi)

22.09.2020 – 2. Gün (Danamandıra Tabiat Parkı):

Danamandıra Tabiat Parkı Bitki Florasının İncelenmesi – DOÇ. DR. İBRAHİM SIRRI YÜZBAŞIOĞLU (İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi)

Öğle Yemeği

Kuş ve Kelebek Gözlemi – DR. ÖĞR. ÜYESİ CEM DALYAN (İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi)

Ara Öğün

Doğanın Sanatı – KÜBRA YİĞİT TEKEL (Bahçelievler İTO Bilim ve Sanat Merkezi)

Tanı, Koru ve Sahip Çık!

23.09.2020 – 3. Gün (Danamandıra Tabiat Parkı):

Nerede Yaşamalıyım? – SERBAY KAPUCİ (Bahçelievler İTO Bilim ve Sanat Merkezi)

Bio-Baskı Biyoçeşitliliği Öğreniyorum – ELİF TUĞBA SOYSAL (Esenyurt Bilim ve Sanat Merkezi)

Öğle Yemeği

Aşılama Yap, Biyoçeşitliliği Çoğalt! – ÇİĞDEM BENZER (Esenyurt Bilim ve Sanat Merkezi)

Ara Öğün

Doğada Mangala – NİYAZİ ŞİMŞEK (Esenyurt Bilim ve Sanat Merkezi)

Yakan Top

24-25.09.2020 – 4. ve 5. Gün (Marmara Üniversitesi, Göztepe Kampüsü):

Biyoçeşitliliğin Değeri – UZM. KÜBRA KUZU (Esenyurt Bilim ve Sanat Merkezi)

Taramalı Elektron Mikroskobu (SEM) Uygulamalı Analizi – Dr. Öğr. Üyesi FATİH SERDAR SAYIN (Marmara Üniversitesi NBUAM)

Elektroeğirme Yöntemi ile Nanofiber Üretimi – DR. ZEYNEP RÜYA EGE (Marmara Üniversitesi NBUAM)

Kaybolan Türler, Kaybolan Ben – ESİN BALKIS (Esenyurt Bilim ve Sanat Merkezi)

Üç Boyutlu Biyo Yazıcı ile Doku İskeleti Üretimi – UZM. SONGÜL ULAĞ (Marmara Üniversitesi NBUAM)

Karşılaştırmalı Biyoçeşitlilik – HAMİYET BAŞARAN (Esenyurt Bilim ve Sanat Merkezi)

Öğle Yemeği

Bakteriyal Selüloz Üretimi – UZM. SEMRA ÜNAL (Marmara Üniversitesi NBUAM)

Kütüphaneden Doğaya Yolculuk – UZM. GÖKHAN GÜÇİN (Esenyurt Bilim ve Sanat Merkezi)

Voleybol

Ara Öğün –

Biyo Atıktan Biyomalzemeye Dönüşüm – UZM. SENA SU (Marmara Üniversitesi NBUAM)

Ara Öğün

Wall-E Film İzleme

Türlerin Ekosistemdeki Sayılarının Hesaplanması – ALPER AVŞAR (Esenyurt Bilim ve Sanat Merkezi)

26.09.2020 – 6. Gün (Esenyurt BİLSEM):

Arttırılmış Gerçeklilik ile Biyoçeşitlilik – UZM. DUYGU ÜN (Bahçelievler İTO Bilim ve Sanat Merkezi)

Geri Dönüşüm Oyunu Tasarlıyorum – SERBAY KAPUCİ (Bahçelievler İTO Bilim ve Sanat Merkezi)

Terrarium ile Örnek Ekosistem Yapıyorum – UZM. ASİYE GÜNEL (Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi)

Öğle Yemeği

Çoklu Bakış Açıları ile Biyoçeşitlilik Filmi – NİHAL CEBECİ (Esenyurt Bilim ve Sanat Merkezi)

Son Değerlendirme

Ara Öğün

Kapanış ve Sergi